Дневна крема против брчки, СПФ25 50мл (Copy)

1,570 ден

Нема на залиха

Дневна крема против брчки со СПФ 25, за секој тип на кожа

Детален преглед
Дневна крема против брчки со СПФ 25 за сите видови на кожа. Дејствува против предвремено стареење и фотостареење. Збогатената формула го помага обновувањето на клетките, ја зголемува еластичноста и ја затега кожата, видно ги измазнува фините линии и брчки.

Иновативната состојка добиена од матичните клетки од Јаболко ја зголемува отпорноста на здравите клетки во кожата, а Силанолот ја подобрува конзистентноста и структурата на кожата. Екстрактот од копар добиен преку протеинот ЛОХЛ го поттикнува создавањето на еластин и 3д структурата на кожата, што резултира со поголема еластичност и целосно подмладување. Спојот на Хијалуронска киселина, Арганово масло и Витамин Е, ја храни и хидрира кожата, и нуди антиоксидативна заштита.

Опис

  • Дерматолошки тестиран производ
  • Клинички тестиран производ
  • Не содржи парабени

Состав
ВОДА, ЕТИЛХЕКСИЛ МЕТОКСИСИНАМАТ, ДИЕТИЛАМИНО ХИДРОКСИБЕНЗОИЛ, ХЕКСИЛ БЕНЗОАТ,  Ц12-15 АЛКИЛ БЕНЗОАТ, ДИСОПРОПИЛ СЕБАЦАТЕ, ПОТАСИУМ ЦЕТИЛ ФОСФАТ, ГЛИЦЕРИН, ЦЕТЕАРИЛ АЛКОХОЛ, ДИБУТИЛ АДИПАТ, БИС-ЕТИЛХЕКСИЛЕТАНОЛ, НАТРИУМ ПОЛИАКРИЛАТ, ПАРФЕМ, БУТИРОСПЕРМУМ ПАРКИ ПУТЕР, ГЛИЦЕРИЛ УНДЕЦИЛИНАТ, КАПРИЛИЛ ГЛИКОЛ, БУТЛЕН ГЛИКОЛ, ТОКОФЕРОЛ, НАТРИУМ ХИЈАЛУРОНАТ, КСАНТАНОВА ГУМА, ЕКСТРАКТ ОД КЛЕТОЧНА КУЛТУРА ОД ОВОШЈЕ МАЛУС ДОМЕСТИКА, ЕТИЛХЕКСИГЛИЦЕРИН, ПЕНТИЛЕН ГЛИКОЛ, ЕКСТРАКТ ОД КОПАР (PEUCEDANIUM GRAVEOLENS), ГЛИЦЕРИЛ ПОЛИАКРИЛАТ, МАСЛО ОД СЕМЕ ОД СОНЧОГЛЕД (HELIANTHUS ANNUUS, ПЕГ-8, МЕТИЛСИЛАНОЛ, ХИДРОКСИПРОЛИН АСПАРТАМЕ, ТЕТРАНАТРИУМ ГЛУТАМАТ ДИЈАЦЕТАТ, САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА, ПОТАСИУМ СОРБАТ, АСКОРБИЛ ПАЛМИТАТ, ЛЕЦИТИН, АСКОРБИНСКА КИСЕЛИНА, ЦИТРУСНА КИСЕЛИНА.

Употреба
Се нанесува наутро на чисто лице и врат. Избегнувајте контакт со очите.

Клинички истражувања
По еден месец употреба*
-4% еластичност на кожа
+9% сјај на кожа
+14,1% мазност на кожа
-18,3% длабочина на брчки околу очите
-17% интензитет на кафеави флеки

*Ин виво испитување, 20 жени, на возраст од 40-65 години, со нанесување еднаш дневно на лице и врат.