Бебешка купка за коса и тело 1Л

780 ден

Хипоалергична формула на екстремно нежен гел за капење за бебешката кожа и коса со нежен мирис.

Детален преглед

Хипоалергична формула на екстремно нежен гел за капење за бебешката кожа и коса со нежен мирис. Внимателно одбраните состојки за капење се наменети специјално за бебешката нежна кожа, ја намалуваат сувоста и иритацијата по капењето. Содржи Екстракт од Памук кој заедно со Провитаминот Б5 ја смируваат кожата при капење, при што косата и кожата остануваат меки и хидрирани. Не предизвикува печење на очите и лесно се измива.

Опис

  • Хипоалергиски производ
  • Дерматолошки тестиран
  • Офталмолошки тестиран
  • Не содржи парабени
  • Не содржи натриум лаурет сулфат (СЛЕС), натриум лаурил сулфат (СЛС), полиетилен гликол (ПЕГ)
  • Не содржи минерални масла
  • Не содржи силикони и обојувачи
  • Не содржи презервативи
  • Не содржи сапун

Состав

ВОДА, КОКАМИДОПРОПИЛ, ХИДРОКСИСУЛТАИН, КОКАМИДОПРОПИЛ БЕТАИН, КОКО-ГЛУКОЗОИД, НАТРИУМ ЛАУРИЛ СУЛФОАЦЕТАТ, МЕТИЛПРОПАНЕДИОЛ, ДИНАТРИУМ ЛАУРЕТ СУЛФОСУЦИНАТ, ПРОПАНЕДИОЛ, НАТРИУМ ЛАУРОИЛ ГЛУТАМАТ, КАПРИЛИЛ ГЛИКОЛ, ПАНТЕНОЛ, ГЛИЦЕРИН, ПАРФЕМ, ЦИТРИЧНА КИСЕЛИНА, НАТРИУМ БЕНЗОАТ, ФЕНИЛПРОПАНОЛ, ЕКСТРАКТ ОД СЕМЕ ОД ГОСИПИУМ ХЕРБАЦЕУМ, ТЕТРАНАТРИУМ ГЛУТАМАТ ДИАЦЕТАТ.