Крема за заштита од сонце за тело СПФ30 150мл

650 ден

Крема за заштита од сонце за тело со висок фактор на заштита, СПФ30. Штити од УВБ и УВА зраци, со органски одгледано Алое Вера за смирување на иритации.

Крема за тело за заштита од сонце, широк спектар на филтри за висока заштита СПФ30 од УВА, УВБ зраци. Екстракт од Киви, богат со Витамин Ц, за зголемена природна заштита од сонцето и заштита на кожата од штетните УВ зраци, и Витамин Е за антиоксидантна заштита. 

Пантенолот за поголема еластичност на кожата, а органски одгледаното Алое Вера ја смирува од изложеност на сонце. Со Масло од Кокос и Шеа путер за кадифеста, нежна кожа. Лесно се размачкува. 

 

0% парабени, ПЕГ

Целна група: Возрасни за сите видови на кожа