Крема за заштита од сонце СПФ50 за тело 150мл

710 ден

Крема за заштита од сонце со висок фактор, СПФ50 за тело. Штити од УВБ и УВА зраци. Со органски одгледано Алое Вера за смирување на кожата.

Крема за тело за заштита од сонце, широк спектар на филтри за висока заштита СПФ30 и СПФ50 од УВА, УВБ зраци. Екстракт од Киви, богат со Витамин Ц, за зголемена природна заштита од сонцето и заштита на кожата од штетните УВ зраци, и Витамин Е за антиоксидантна заштита. 

Пантенолот за поголема еластичност на кожата, а органски одгледаното Алое Вера ја смирува од изложеност на сонце. Со Масло од Кокос и Шеа путер за кадифеста, нежна кожа. Лесно се размачкува. 

 

0% парабени, ПЕГ

Целна група: Возрасни за сите видови на кожа