Крема за лице за заштита од сонце со СПФ50, против фотостареење 50мл

650 ден

Крема за лице за заштита од сонце со висок фактор, СПФ50. Штити од УВБ, УВА и ИР зраци. Против фото-стареење

 

 

 

Крема за лице за заштита од сонце против фото стареење, широк спектар на филтри за висока заштита СПФ50 од УВА, УВБ и ИР зраци. Со екстракт од бобинки од Физалис за заштита на кожата од ИР зраците и екстракт од Алги (Laminaria Ochroleuca) за помала длабочина на брчки и хидратација на кожата. 

Природен екстракт од Киви, богат со Витамин Ц за зголемена природна заштита од сонцето и антиоксидантна заштита. Пантенол и органско одгледано Алое Вера за помека кожа, и Масло од Кокос и Шеа путер за длабока хидратација. Лесно се размачкува. 

0% парабени, ПЕГ

Целна група: Возрасни за сите видови на кожа