Млеко за деца за заштита од сонце СПФ50 за лице и тело 150мл

770 ден

Млеко за деца за заштита од сонце со висок фактор, СПФ50, против УВА и УВБ зраци, за лице и тело.

 

Крема за деца за заштита од сонце на лице и тело со широк спектар на филтри за висока заштита СПФ50 од УВА, УВБ зраци. Содржи Екстракт од Киви, богат со Витамин Ц и Витамин Е, за зголемена природна заштита од сонцето на детската кожа од штетните УВ зраци. 

Кокосовото Масло богато со масни киселини и Пантенолот ја зголемуваат хидратацијата на кожата и регенерацијата. Органски одгледаното Алое Вера ја смирува кожата од изложеност на сонце, додека Шеа путерот ја прави кадифесто нежна. Немасна текстура. Лесно се размачкува. Отпорно на вода и пот. 

 

0% парабени, ПЕГ

Целна група: Деца за сите видови на кожа