Млеко за тело за бебиња 200мл

580 ден

Млеко за тело за бебиња, хипоалергиска формула

Детален преглед

Нежна Емулзија со внимателно одбрани состојки за хидратација и дополнителна нега на чувствителната кожа на вашето бебе по капење. Маслото од Боровинка, богато со Омега 3 и Омега 6 масни киселини, и Екстрактот од Памук го зајакнуваат хидролипидниот слој на бебешката кожа, ја смируваат и штитат од воспаленија. Исто така ја хидрираат и штитат чувствителната бебешка кожа и ја зајакнуваат нејзината одбрана.

Опис

  • Хипоалергиски производ
  • Дерматолошки тестиран
  • Клинички тестиран
  • Не содржи парабени
  • Не содржи полиетилен гликол (ПЕГ)
  • Не содржи минерални масла
  • Не содржи силикони и обојувачи

Состав

ВОДА, ДИЕТИЛЕКСИЛ КАРБОНАТ, ГЛИЦЕРИН, МАСЛО ОД ПРУНУС АМИГДАЛУС ДУЛЦИС, ПРОПАНДЕИОЛ, ГЛИЦЕРИЛ СТЕАРАТ. СОРБИТАН СТЕАРАТ, МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ВАКЦИНИУМ МИРТИЛИУС, ЦЕТИЛ АЛКОХОЛ, МАСЛО ОД ШЕА, ТРИЕТИЛ ЦИТРАТ, КАПРИЛИЛ ГЛИКОЛ, НАТРИУМ СТЕАРОИЛ ГЛУТАМАТ, ПАНТЕНОЛ, ЕКСТРАКТ ОД СЕМЕ ОД ГОСИПИУМ ХЕРБАЦЕУМ, ПАРФЕМ, КСАНТАНОВА ГУМА, СУКРОЗ КОКОАТ, БЕНЗИЧНА КИСЕЛИНА, ТОКОФЕРОЛ, ГУМА ОД ГЕЛАН, НАТРИУМ ГЛУКОНАТ, МАСЛО ОД СЕМЕ ОД СОНЧОГЛЕД.

Употреба

Се нанесува мала количина на целата кожа или кадешто е потребно.

Клинички истражувања:

 +40% поголема хидратација на  бебешката кожа по 24 часа