Серум против брчки за инстантно затегнување 30 мл

1,650 ден

Серум со интензивно дејство за пополнување на фините линии и затегнување на кожата

Детален преглед
Серум со интензивно дејство за пополнување на фините линии и затегнување на кожата. Создава заштитен слој со кој се пополнуваат фините линии, ја зголемува еластичноста, конзистентноста и структурата на кожата. Придонесува за изедначен и мазен изглед.

Иновативната состојка добиена од матичните клетки од Јаболко ја зголемуваат отпорноста на здравите клетки во кожата, додека Силанолот ја подобрува конзистентноста и структурата на кожата. Екстрактот од копар, преку протеинот ЛОХЛ, го поттикнува создавањето на еластин и 3д структурата на кожата, што резултира со поголема еластичност и целосно подмладување. Хидролизираниот протеин од зеленчук директно ја затегнува кожата. Создава слој со кој се пополнуваат празнините во кожата, со што ги измазнува брчките, фините линии и несовршеностите, и остава изедначен и мазен ефект.

Опис

  • Дерматолошки тестиран производ
  • Клинички тестиран производ
  • Не содржи парабени

Состав
ВОДА, ПРОПАДЕНИОЛ, ППГ-5-ЦЕТЕТ-20, ХИДРОЛИЗИРАН ПРОТЕИН ОД ЗЕЛЕНЧУК, ФЕНОКСИЕТАНОЛ, ПАНТЕНОЛ, КСАНТАНОВА ГУМА, НАТРИУМ ХИЈАЛУРОНАТ, БЕНЗИЛ АЛКОХОЛ, БУТИЛЕН ГЛИКОЛ, КАПРИЛИЛ ГЛИКОЛ, ПАРФЕМ, ЕКСТРАКТ ОД КЛЕТОЧНА КУЛТУРА ОД ОВОШЈЕ МАЛУС ДОМЕСТИКА, ЕКСТРАКТ ОД ГАБАТА ТРЕМЕЛА ФУЦИФОРМИС, НАТРИУМ БЕНЗОАТ, ПЕНТИЛЕН ГЛИКОЛ, ЕКСТРАКТ ОД КОПАР (PEUCEDANIUM GRAVEOLENS), ПОТАСИУМ СОРБАТ, МЕТИЛСИЛАНОЛ ХИДРОКСИПРОЛИН АСПАРТАТ, САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА, ГЛИЦЕРИН, КАЛЦИУМ ГЛУКОНАТ, ЛЕЦИТИН.

Употреба
Се нанесува на чисто лице и врат. Идеално за употреба наутро и/или навечер пред нанесување на крем.

Клинички истражувања
По еден месец употреба*
-4,8% длабочина на брчки по прва употреба
+3,6% сјај на кожа
+3,2% затегнатост на кожа
+3,4% мазност на кожа

*Ин виво испитување, 20 жени, на возраст од 40-65 години, со нанесување еднаш дневно на лице и врат.

Можеби ќе ви се допадне