Хидратантна дневна крема за лице, СПФ15, за нормална/мешана кожа 50мл

1,000 ден

Хидратантна дневна крема за лице за нормална и мешана кожа со СПФ15

Детален преглед
Хидратантна дневна крема за нормална и мешана кожа со спф15. Штити од оксидативен стрес и фотостареење, ги спречува знаците на стареење. Моќен хидратантен комплекс со инстантна хидратација и подмладување на кожата.

Содржи уникатен пептид од багрем, кој придонесува за значителна хидратација на кожата, и активни амино киселини што го одложуваат процесот на стареење на кожата.

Опис

  • Дерматолошки тестиран производ
  • Клинички тестиран производ
  • Не содржи парабени

Состав
ВОДА, ЕТИЛХЕКСИЛ МЕТОКСИСИНАМАТ, ОКТОКРИЛЕН, Ц12-15 АЛКИЛ БЕНЗОАТ, БУТИЛ МЕТОКСИДИБЕНЗОИЛМЕТАН, ГЛИЦЕРИЛ СТЕАРАТ, ХИДРОГЕНИЗИРАН ЕТИЛХЕКСИЛ ОЛИВАТ, МАСЛО ОД СЕМЕТО НА ПЛОДОТ НА АРГАНОВО ДРВО (АРГАНИЈА СПИНОЗА), НАТРИУМ ПОЛИАКРИЛАТ, НАТРИУМ КОКОИЛ АЛАНИНАТ, СИЛИЦИУМ ДИОКСИД, ПАНТЕНОЛ, ФЕНОКСИЕТАНОЛ, ПАРФЕМ, СТЕАРИНСКА КИСЕЛИНА, НАТРИУМ СТЕАРОИЛ ГЛУТАМАТ, ГЛИЦЕРИЛ УНДЕЦИЛИНАТ, МИКАШИСТ, МАЛТОДЕКСТРИН, ХИДРОЛИЗИРАН ЕКСТРАКТ ОД СЕМЕ ОД БАГРЕМ ОД СЕМЕЈСТВОТО МАКРОСТАЦИЈА, НАТРИУМ ХИЈАЛУРОНАТ, КАПРИЛИЛ ГЛИКОЛ, КСАНТАНОВА ГУМА, ХИДРОГЕНИРАНО МАСЛИНОВО МАСЛО, ТОКОФЕРОЛ, ЕТИЛХЕКСИГЛИЦЕРИН, МАСЛО ОД СЕМЕ ОД СОНЧОГЛЕД (HELIANTHUS ANNUUS), ТЕТРАНАТРИУМ ГЛУТАМАТ ДИАЦЕТАТ, ЦИНК ОКСИД, ЦИ 77891.

Употреба
Се нанесува наутро на чисто лице и врат со кружни движења се дури не се апсорбира целосно. Избегнувајте допир со очите.

Клинички истражувања
По еден месец употреба*
+7,4% хидрантност на кожа
+14,6% сјај на кожа
-4,2% загуба на трансепидермална вода

*Ин виво испитување, 20 жени, на возраст од 25-45 години, со нормална/мешана кожа, со нанесување еднаш дневно на лице и врат.