Мицеларна вода за чистење на лице 400 мл.

620 ден

Вода за секојдневно чистење и отстранување на шминка од лице, очи и усни

Детален преглед
Ефективно ја отстранува водоотпорната шминка, нечистотии и маснотии. Содржи Провитамин Б5 и Алое вера кои ја смируваат и регенерираат кожата. Екстрактот од кора од магнолија има антиоксидантно дејство и ја зајакнува бариерата на кожата.

Опис

  • Соодветно за сите типови на кожа, дури и најчувствителните
  • Дерматолошки тестиран производ
  • Офталмолошки тестиран производ
  • Клинички тестиран производ
  • Не содржи парфем

Состојки
ВОДА, ПРОПАНЕДИОЛ, ГЛИЦЕРИН-7 КАПРИЛАТ/КАПРАТ, ПАНТЕНОЛ, ГЛИЦЕРИН, ДИПОТАСИУМ ФОСФАТ, ЦЕТРИМОНИУМ БРОМИД, СОК ОД ЛИСТ ОД АЛОЕ БАРБАДЕНСИС, ПОТАСИУМ ФОСФАТ, ЕКСТРАКТ ОД КОРА ОД МАГНОЛИЈА ОФИЦИНАЛИС, ПОТАСИУМ СОРБАТ, СОДИУМ БЕНЗОАТ.

Употреба
Намокрете памучен тупфер и исчистете го лицето, очите и усните со нежни кружни движења. Не се исплакнува. Само за надворешна употреба.