HELENVITA

Ιnnovative dermocosmetics and food supplements

КЛИНИЧКИ ДОКАЖАНИ РЕЗУЛТАТИ

Хеленвита нуди дермоиновативна козметика за најчувствителната кожа! Нашите производи се препорачани од дерматолози и фармацефти. Со иновативни активни состојки, тие се клинички, дерматолошки и офтамолошки тестирани. Не содржат парабени, PEG, SLS и SLES, и се хипоалергични. Верувајте им на Природата и Науката, совршен спој за вашата кожа!

Зошто да се одлучите за Хеленвита?

Појава на акни и мрсна кожа? Нудиме комплетна линија на производи Acnormal за третман на благи и умерени акни, со одлична апликација, безбедни за употреба и видливи резултати за 4 недели.Откријте ја чистата кожа! Клиничките студии се изработени во соработка со Европскиот центар за истражување.

Се борите со сува, испукана кожа? Ставете крај на атопичната кожа со линијата Atopure. Богатите растителни состојки како што се кокосово масло, масло од боровинка и пантенол ја негуваат и смируваат атопичната кожа. Секојдневна нега за длабоката хидратација!

Нашето решение за длабока хидратација и антиоксидантна заштита за млада и зрела кожа!

Развивме супериорна линија за нега на кожа наменета да ги пресретне дневните потреби на кожата што старее. Докажни формули против стареење со природни екстракти.