Крема против изгореници од сонце 100мл

450 ден

Анти-инфламаторна крема, со Витамин А, Витамин Е и Алое Вера за дехидрирана кожа од подолга изложеност на сонце.

Анти-инфламаторна крема, содржи комбинација од Витамин А, Витамин Е и Алое Вера, за хидратација и третман на иритираната и дехидрирана кожа предизвикано од подолга изложеност на сонце. Овесот ја штити и смирува оштетената кожа, додека Алантоинот ја регенерира кожата. Немасна текстура. Лесно се впива. За лице и тело

0% парабени, ПЕГ, парафинско масло

Целна група: Возрасни, за сите видови на кожа.