Хидратантен серум 30 мл.

1,200 ден

Серум за интензивна хидрација за секој тип на кожа

Детален преглед
Интензивен хидратантен серум за секој тип на кожа, со лесна и свиленкаста текстура, се апсорбира едноставно, и остава кадифесто чувство на кожата. Го зголемува природниот фактор за навлажнување на кожата и ја одржува хидрацијата.

Содржи уникатен пептид од багрем кој значително ја зголемува влажноста на кожата. Хијалуронската киселина со мала молекуларна тежина ја поттикнува влажноста, ја зголемува еластичноста на кожата и нејзината реконструкција. Иновативниот папаин ензим, ја регенерира и ја прави кожата помека и посјајна уште од првата недела на употреба. Продукт добиен со биотехнологија, со полисахариди и амино киселини од алги, создава слој што ја промовира хидратантноста и ја намалува трансепидермалната загуба на вода.

Опис

  • Дерматолошки тестиран производ
  • Клинички тестиран производ
  • Не содржи парабени

Состав
ВОДА, ГЛИЦЕРИН, ДИМЕТИКОН, ПАНТЕНОЛ, ПОЛИАКРИЛАТ КРОСПОЛИМЕР-6, ФЕНОКСИЕТАНОЛ, НАТРИУМ ХИЈАЛУРОНАТ, ПАРФЕМ, ХИДРОЛИЗИРАН ЕКСТРАКТ ОД СЕМЕ ОД БАГРЕМ ОД СЕМЕЈСТВОТО МАКРОСТАЦИЈА, МАЛТОДЕКСТРИН, ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, ДИМЕТИКОН/ВИНИЛ ДИМЕТИКОН КРОСПОЛИМЕР, ПЕНТИЛЕН ГЛИКОЛ, КАПРИЛИЛ ГЛИКОЛ, КАРБОМЕР, ПАПАИН, ДИСОДИУМ ЕДТА, НАТРИУМ ХИДРОКСИД, АМОДИМЕТИКОН, ЕТИЛХЕКСИГЛИЦЕРИН, ТЕТРАСОДИУМ ГЛУТАМАТ ДИАЦЕТАТ, ХИДРОЛИЗИРАН АЛГИНАТ, 1,2-ХЕКСАНЕДИОЛ, МОРСКА ВОДА, АЛГИНАТ, ЕКСТРАКТ ОД ХЛОРЕЛА ВУЛГАРИС.

Употреба
Се нанесува на чисто лице, врат и деколте со нежна масажа, до целосна апсорпција. Идеално за употреба наутро и/или навечер пред нанесување на крем на чиста кожа. Избегнувајте допир со очите.