Пилинг гел 75мл

700 ден

Пилинг гел со АХА и ПХА за потребите на масна кожа, склона на појава на акни

Детален опис
Пилинг гел со АХА и ПХА за потребите на масна кожа, склона на акни. Идеална за чувствителна кожа.
Ја ревитализира и стимулира кожата, значително ја подобрува текстурата.

Содржи Манделична киселина АХА и понова генерација на глуконо-д-лактон ПХА, кои помагаат во отстранувањето на мртвите клетки, ја подмладуваат кожата, без несакани ефекти типични за чувствителната кожа.

Збогатен со Хијалуронска киселина, ги намалува белезите и интензивно ја навлажнува кожата.

Опис

  • pH 3.5-3.8
  • Дерматолошки тестиран производ
  • Клинички тестиран производ
  • Не содржи парабени

Состав
ВОДА, МАНДЕЛИЧНА КИСЕЛИНА, ГЛУКОНОЛАКТОН, ПОЛИАКРИЛАТ КРОСПОЛИМЕР-6, НАТРИУМ ХИЈАЛУРОНАТ, ДИМЕТИКОН, ГЛИЦЕРИН, ПАРФЕМ, ХИДРОЛИЗИРАНА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА.

Употреба
Употребувајте 2-3 пати неделно. На суво лице, масирајте нежно со врвовите на прстите и по 6-8 минути исплакнете го лицето со многу вода.

Клинички истражувања
По еден месец употреба*
-4,7% присуство на корнеоцити
+34,6% подобрување во сјајот на кожата

*Клиничко истражување на 20 жени, на возраст од 18+ години, со масна кожа, склона на појава на акни, по 30 дена употреба (2 пати неделно).