Фемин Вита пена за измивање на интимната регија 150мл

430 ден

Пена специјално наменета за измивање и нега на интимната регија.

Пена специјално наменета за измивање и нега на интимната регија.

Балансирана формула со специјално одбрани состојки за соодветно измивање без дехидрација на интимната област. Со дискретен мирис. Со Пребиотик Биоеколиа со дејство на пребиотик за контрола на интегритетот на природната флора, ја штити и биостимулира природната одбрана на кожата. Претставува биоселективен супстрат за поволната микробиолошка флора, екофлора, штити од патогени и несакана флора. Содржи и млечна киселина за регулација на киселоста и хидратација на интимната регија. Ваквата комбинација овозможува: обновување и одржување на нормалната флора и поволната Лактобацилус и заштита на интимната регија.

Опис

  • pH вредност 4,2
  • Дерматолошки тестирана
  • Клинички тестирана
  • Не содржи натриум лаурет сулфат (СЛЕС), натриум лаурил сулфат (СЛС)
  • Не содржи силикони и обојувачи
  • Со пребиотско дејство

Состав

ВОДА, ТРИЕТАНОЛАМИН, АЛФА-ГЛУКАН ОЛИГОСАХАРИД, ДИНАТРИУМ КОКОАМФОДИАЦЕТАТ, ПЕГ-6 КАПРИЛИК/КАПРИК ГЛИЦЕРИДИ, КОКАМИДОПРОПИЛ БЕТАИН, МЛЕЧНА КИСЕЛИНА, ФЕНОКСИЕТАНОЛ, ПАРФЕМ, НАТРИУМ БЕНЗОАТ, ПОТАСИУМ СОРБАТ, НАТРИУМ ХЛОРИД, ДИНАТРИУМ ЕДТА.

Употреба: Само за надворешна употреба. Нанесете мала количина на мокри дланки и потоа на интимната регија. Исплакнете внимателно.

 

Можеби ќе ви се допадне